Kontaktujte nás

Nemocnica novej generácie
Michalovce

Nemocnica na jarmoku

V duchu sloganu „Nemocnice bližšie k ľuďom" rozostavila michalovská nemocnica svoje stánky aj na tohtoročnom Zemplínskom jarmoku. Zvyčajne ponúkané aktivity, ako meranie glykémie a krvného tlaku sme tohto roku rozšírili aj orientačné zistenie krvnej skupiny, či meranie obsahu kyslíka v krvi pomocou pulzného oxymetra.

jarmok_michalovce_1.jpg

Ďalšou tohtoročnou novinkou na jarmoku bola aktivita našich anesteziológov, ktorí záujemcom ochotne vysvetľovali základy prvej pomoci na KPR modeloch a učili ich poskytovať prvú pomoc. Profesionálne resuscitačné figuríny zaujali aj deti, ktoré si jednotlivé modely s veľkým záujmom obzerali. Niektoré sa aj osmelili a podľa pokynov pani doktorky skúšali, ako by im to išlo.

Keďže sa jarmok koná na sklonku leta, veľkému záujmu zo strany okoloidúcich sa tešila aj pani doktorka z dermatologickej ambulancie, ktorá pomocou prenosného dermatoskopu pomáhala ľudom rozpoznať znamienka, ktoré by sa mohli zvrhnúť na zhubný melanóm, a v dvoch prípadoch dokonca odporučila vyšetrovaným, aby sa s problémovým znamienkom objednali na našej ambulancii, alebo u svojho dermatológa.

Nemocničná epidemiologička na svojom stanovišti vysvetľovala správnu techniku umývania rúk, ktorú si mohli sami vyskúšať a následne si pomocou UV lampy overiť účinnosť postupu.

Sprievodnou súčasťou jarmoku býva už tradične aj zraz motorkárov na Zemplínskej šírave, kde sme si taktiež rozostavili svoj stánok a v priestoroch turistického informačného centra zorganizovali kolegyne z HTO ďalší výjazdový odber krvi.

A keďže Nemocnica novej generácie v Michalovciach je už len pár mesiacov pred dokončením, nenechali sme si ujsť túto skvelú príležitosť a aj prostredníctvom informačných letákov, ktoré okrem iného rozdával okoloidúcim nemocničný maskot Zdravko, sme informovali Michalovčanov, ako aj ostatných návštevníkov jarmoku, o progrese výstavby a o naplánovaných aktivitách až do jej otvorenia v januári 2018.